Teemme Gospel First ry:n kautta evankeliumin julistus työtä Pakistanissa tällä hetkellä kahden evankelistan kautta. Olemme aloittaneet tämän ohjelman Huhtikuussa 2021 ja koulutamme evankelistoja Pakistanissa tulevaisuutta silmällä pitäen.

Operatiivista työtä kehittää Jukka ja Minna Karhunen, Tornion helluntaiseurakunnasta. He toimivat Gospel First ry:n Pakistanin työn operaattoreina.

Jukka ja Minna ovat opettaneet ja kouluttaneet evankelista ”Gideonia” ja ”Monaa”, he ovat alle 30v. Innokkaita evankelistoja. Joka keskiviikko he opiskelevat Raamattua etäyhteyden kautta Suomesta käsin. Olemme myös ohjanneet heitä opiskelemaan englantia. Haluamme kehittää tätä työtä sielujen voittamiseksi Pakistanissa. Pakistanissa on yli 90% muslimeja ja heidät tulee saavuttaa evankeliumin sanomalla , tämä on yksi keinoistamme siihen.

Kirjoittaja: Minna Karhunen
Julkaisu: 2022-03-11
osallistu

Lahjoita Gospel First-työhön

Lahjoittamalla voit osallistua Gospel First-lähetysjärjestön tekemään lähetystyöhön Afrikassa ja Aasiassa.
Lahjoita
lähetyskohde

Pakistan

Gospel First tekee työtä ahkerasti Afrikassa ja Aasiassa, erityisesti Ugandassa, Tansaniassa ja Pakistanissa.
Tutustu